fbpx

Räägime õnnest! Ja õnneküpsistest 😉

Õnn on tervislik 😉

Kas teadsid, et õnnetundel on positiivne mõju ka sinu tervisele? Mitmed uuringud on näidanud, et inimesed, kes hindavad oma õnnelikkuse taset kõrgemaks, on vähem stressihormoone ja väiksem südame- ja veresoonkonnahaiguste risk. Ühes uurimuses leiti lausa, et õnnelikel inimestel oli 35% väiksem võimalus haigestuda südamehaigustesse. Teine uurimus aga näitas, et õnnelikel inimestel on tõenäosus äkksurmaks 31% väiksem.

Üheks võimalikuks põhjuseks on see, et õnnetunne soodustab paremate ja tervislike eluviiside ja harjumuste teket. Õnnelikud inimesed teevad rohkem trenni ja toituvad tervislikumalt. Neil on ka parem ja tihedam sotsiaalne suhtlus ja tugevamad sõprussidemed.

Õnn pole kindlasti mingi maagiline võlurohi kõigi haiguste raviks. Aga suurem õnnetunne võimaldab meil hakkama saada stressirohkete olukordadega, luua paremat vastupanuvõimet ja nautida elu täiel rinnal.

Ja iga väikseimgi rõõmus hetk kasvatab inimeste õnnetunnet. Näiteks õnneküpsise sõnum, aga ka esimene kollane liblikas suve algul, sõbra telefonikõne või kellegi tehtud kompliment 😉

Kuidas tekkisid õnneküpsised

Õnneküpsiste kohta liigub palju legende. Ka selle kohta, kuidas tekkisid õnneküpsised ja kes need välja mõtles, on palju erinevaid lugusid.
Üks põnevamaid ja sügavamaid tuleb ikka Hiinast. Räägitakse, et juba sajandeid tagasi  tähistasid hiinlased rahvalikke tähtpäevi, nagu lõikuspüha ja aastavahetus, jagades üksteisele nn kuuküpsiseid. Õnneküpsised on ju natuke kuu kujuga, kui fantaaasiat rakendada. 😉
Need kuuküpsised olid lootoseseemnekreemist täidisega. 13-14 sajandil vallutati Hiina mongolite poolt. Kui hiinlased hakkasid planeerima ülestõusu, tekkis küsimus, et kuidas anda sellega seotud infot edasi nii, et mongolitele nö vahele ei jääks. Kuna legendi kohaselt mongolid ei armastanud seda lootosekreemi ja neid küpsiseid ei söönud, siis otsustati kasutada just neid kuuküpsiseid teadate edasiandmiseks. Kreem jäeti küpsistesse panemata ja küpsise sisse pandi hoopis sõnumisedelid teadetega ülestõusu kohta. Ja ülestõus õnnestus ja võimule sai Mingide dünastia.

Sellest ajast saigi alguse traditsioon küpsiste sees olevate sõnumitega häid soove ja mõtteid edasi anda.
Sina saad ka oma häid soove küpsise sees edasi anda. Õnnetoovad küpsised leiad meie veebipoest: https://onnekupsis.ee/

Hetkel on õnneküpsised kõige populaarsemad ikka Ameerikas. Selle kohta, kuidas need sinna jõudsid, on erinevaid legende, aga üks neist räägib Ameerikasse kulda otsima ja raudteid ehitama läinud Hiina töölistest, kes neil vaestel aegadel just õnneküpsistest rõõmu leidsid ja Ameerikasse elama jäädes selle traditsiooni sinna viisid. Peamiselt on õnneküpsised levinud Ameerika hiina toidu restoranides.